Sparing z Diamonds Academy

Mecz stanowił świetny sprawdzian dla naszych zawodników.

W środę zamiast treningu rocznik 2010 rozegrał mecz towarzyski z ekipą Diamonds Academy. Jest to akademia piłkarska dla dziewcząt, w której trenują zawodniczki od 4 do 16 roku życia.

– Z inicjatywą wyszła trenerka drużyny Diamonds Academy. Zadzwoniła do nas i umówiliśmy sparing – mówi Mariusz Szewczyk, trener rocznika 2010 Klubu Sportowego Konstancin.

Spotkanie obfitowało w bramki strzelane przez oba zespoły. Niestety nie mogła w nim wziąć udziału jedyna nasza zawodniczka w roczniku 2010 Zuzia Śmielak. Rywalizacja z Diamonds Academy stanowiła cenne doświadczenie dla graczy z Konstancina.

– Mecz był świetnym treningiem dla drużyny, a przede wszystkim dla tych zawodników, którzy nie grają w lidze i dzięki niemu mogli się sprawdzić oraz poczuć, jak fajnie gra się mecze z innymi drużynami – komentuje Mariusz Szewczyk i dodaje, że dziewczyny zaprezentowały bardzo wysoki poziom, a starcie było niezwykle wyrównane.